Keer Diabetes2 Om vergoed in zorgverzekering

19 december 2022
Man sport in het park

De behandeling 'Keer Diabetes2 Om' wordt vanaf 1 januari 2023 als eerste gespecialiseerde Gecombineerde Leefstijlinterventie (GLI) vanuit de basisverzekering vergoed. Deze gespecialiseerde GLI is ontwikkeld voor mensen met diabetes type 2 of een hoog risico hierop. Een voorwaarde is wel dat mensen een ‘lage complexiteit’ hebben, ze gebruiken geen diabetesmedicatie of alleen metformine.

Het is al langer bekend dat leefstijlzorg werkt: de ziektelast van diabetes type 2 vermindert, en het zorgt ook voor meer energie, eigen regie op gezondheid en meer participatie op de arbeidsmarkt. TNO schat het succespercentage voor remissie door ‘leefstijl als medicijn’ op 40% van de deelnemers aan een leefstijlinterventie. Dit percentage van mensen met diabetes type 2 hoeft dan geen medicatie meer te gebruiken voor een normale bloedsuikerwaarde. Remissie is een ander woord voor ‘diabetes omkeren’.

Ook oproep voor mensen met ‘hoge complexiteit’

Het Diabetes Fonds heeft recent een oproep gedaan dat de gespecialiseerde leefstijlinterventie ook vergoed moet worden voor mensen met diabetes type 2 die een hoge complexiteit hebben. Mensen met een hoge complexiteit gebruiken medicatie waarbij het risico bestaat op een te lage bloedsuiker bij leefstijlaanpassing. Zij hebben daardoor medische begeleiding nodig.

De preventie en behandeling van mensen met diabetes type 2 vraagt om een gedifferentieerde aanpak. Niet iedereen is gebaat bij dezelfde oplossing, daarom is volgens het Diabetes Fonds passende leefstijlzorg noodzakelijk.

Op keerdiabetesom.nl lees je meer over de gecombineerde Leefstijlinterventie in de basisverzekering.

Diabetes type 2, alle informatie op een rij

In deze gratis brochure vind je alles wat je moet weten over diabetes type 2:

  • Hoe herken je het?
  • Wat zijn de oorzaken?
  • Wat kun je ertegen doen?
Voorkant brochure Diabetes type 2

Meer nieuws

Bijzondere prestaties tijdens Zandvoort Circuit Run

8 april 2025
Circuit Zandvoort

Nederland stap verder richting nieuwe cellen die insuline maken

3 april 2025
Françoise Carlotti staat in een gang van het LUMC

Drie nieuwe onderzoeken voor een beter leven bij diabetes type 1

18 februari 2025
onderzoeker in laboratorium met pipet

Stevige aanpak nodig voor gezondere supermarkten

26 november 2024
Man en kind in supermarkt met boodschappen-kar